+48 602 590 108 Pon-Piątek 10:00-18:00

Facebook
Powered by Magento extensions

Podczas wyboru roweru istnieje wiele czynników, na które należy zwrócic uwagę - aby jednak nie wprowadzać zbyt dużej ilości informacji na raz, skrócilismy listę do trzech najważniejszych czynników.

Umiejętności

Pierwszym krokiem jest ustalenie na jakim poziomie umiejętności znajdujesz się w  momencie zakupu rowerze. Umiejętności warunkują wybór roweru pod kątem wytrzymałości kompomentów.
 
 • Początkujący: rozpoczynający przygodę ze światem BMX

W tym czasie uczymy się podstaw jazdy, pierwsze bunnyhopy, grindy, loty na małych hopkach. Poziom ten nie warunkuje specjalnych materiałów oraz podzespołów wykorzystywanych do budowy roweru. Większość rowerów z pierwszego przedziału cenowego będzie wystarczająco wytrzymałe, co zagwarantuje bezproblemową eksploatacje.

 
 • Średniozaawansowany: czujesz się komfortowo na dwóch (a nawet jednym kole), regularnie odwiedzasz skatepark, pierwsze 180'tki, delikatne grindy.

Początki zawsze są trudne, nie każdy trik wchodzi gładko... niedokręcone 180tki, twarde lądowania wymagają by rower był już mocniejszy niż w pierwszej grupie. Większość kompomentów powinna być wykonana ze stali Cr-Mo, przy jednoczesnej obecności łożysk maszynowych w większości łożyskowanych elementów (piasta tył, suport, stery).

 
 • Zaawansowany: zaczynasz zwracać uwagę na styl, kontrolujesz w pełni rower i każdego dnia uczysz się zaawansowanych tricków.

Od roweru w takim wypadku wymagana jest zwiększona wytrzymałość - niesie to za sobą wykorzystanie najlepszych materiałów do produkcji rowerów oraz łożysk maszynowych w piastach/sterach/korbach które są zdecydowanie bardziej trwałe i łatwiejsze w konserwacji.

 

Rozmiar

W przypadku pierwszego roweru wzrost oraz waga ridera odgrywają również dużą rolę w wyborze idealnego roweru. Rowery w każdej grupie cenowej produkowane są w wielu rozmiarach, choć nie ma ustalonej reguły przy wyborze - w końcu ostatecznie wszystko jest kwestią indywidualnych preferencji, jednak na potrzeby powyższego poradnika stworzyliśmy orientacyjne zestawienie:
 
 • Wzrost: poniżej 120cm - rowery dziecięce o kołach 12" 
 • Wzrost: 120cm - 140cm - rowery dziecięce na kołach 16" oraz 18"
 • Wzrost: 120cm - 170cm - rowery młodzieżowe na kołach 20" oraz w zakresie długości rur górnych: 18.5" - 20.75"
 • Wzrost: 160cm w górę  - rowery na kołach 20" oraz w zakresie długości rur górnych: 20.5" - 21.25"

 

Budżet

Cały rynek rowerów seryjnych możemy podzielić ramowo na trzy grupy cenowe (sugerowane ceny detaliczne):
 
 • 1. poniżej 1500PLN

  - rowery w większości wykonane ze stali Hi-Ten (rama, widelec, kerownica, korby, zębatki). Łożyska maszynowe występują jedynie w tylnym kole, pozostałe kompomenty oparte na łożyskach kulkowych. Obręcze najczęście w wersji jednościennej. (Poziom umiejętności: początkujący)


 • 2. 1500PLN - 2700PLN

  - pierwsze konstrukcje wyposażone w ramy w większości wykonane ze stali Cr-Mo. Zębatki wykonane ze stopów Aluminium 6061-T6. Łożyska maszynowe występujące we większości lub wszystkich podzespołach (piasty, suporty, stery). Obręcze dwuścienne przynajmniej w kole tylnym. (Poziom umiejętności: średniozaawansowany)


 • 3. 2700PLN w górę

  - konstrukcje wykonane w 100% ze stali Cr-Mo (rama, widelec, kierownica, korby), zależnie od ceny mogą występować produkty dodatkowo obrabiane cieplnie (HT) po spawaniu. Zębatki wykonane ze stopów Aluminium 6061-T6 lub 7075-T6. Łożyska maszynowe we wszystkich możliwych komponentach ruchomych (piasty, stery, suporty).  Obręcze dwuścienne w przednim jak i tylnym kole. (Poziom umiejętności: zaawansowany)

 

 

Jeśli nadal masz pytania, powyżesze zestawienie nie rozwiało Twoich wątpliwości - skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego lub telefonicznie. Dziękujemy za poświęcenie czasu na przeczytanie przewodnika.
This site uses cookies. By continuing to browse this site you are agreeing to our use of cookies. Find out more here.
x